Gdy windykacja prowadzi donikąd… Odpowiedzialność członków zarządu

Share

niewypłacalnosć dłużnika - prawo dla przedsiębiorczych

Dziś ciąg dalszy moich rozważań na temat tego, co może zrobić wierzyciel, gdy jego dłużnik okaże się niewypłacalny. Pisałam już o wyjawieniu majątku dłużnika oraz o skardze pauliańskiej, czyli uznaniu czynności za bezskuteczną wobec wierzyciela.

W dzisiejszym mailu do subskrybentów biuletynu „Prawa dla Przedsiębiorczych” (do którego można się zapisać bez większych trudności na dole każdego artykułu na blogu lub po prawej stronie ekranu, pod danymi kancelarii), poruszę kwestię tego, co może zrobić wierzyciel, gdy bezskuteczna okaże się egzekucja wobec spółki z o.o. Okazuje się bowiem bardzo często, że spółka jest jedynie „wydmuszką”, której celem jest właśnie zaciągnięcie zobowiązania i zniknięcie. Na szczęście za zobowiązania spółki z o.o. – w razie bezskutecznej egzekucji – mogą odpowiadać członkowie jej zarządu.

Postępowanie w takich sprawach jest dość uproszczone, ale o szczegółach możesz przeczytać w e-mailu, który wyślę do czytelników bloga zapisanych do biuletynu informacyjnego. Mail zamierzam „puścić” ok. godziny 15:00, więc być może jeszcze zdążysz się zapisać.

Pozdrawiam,

AKN

PS. Jeśli nie udało Ci się załapać na dzisiejszy e-mail, zapisz się do biuletynu jak najszybciej i skontaktuj się ze mną, chętnie wyślę tego maila specjalnie do Ciebie.

 

 

(Visited 71 times, 1 visits today)
Share

Skomentuj

Opublikowany w wierzytelności

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *