Gdy windykacja prowadzi donikąd… Wyjawienie majątku

Share

niewypłacalnosć dłużnika - prawo dla przedsiębiorczych

W Polsce za długi nikt do więzienia nie idzie, ale za odmowę wyjawienia majątku można wylądować w areszcie nawet na miesiąc.

A co to jest to wyjawienie majątku?

Otóż, jeżeli zajęty w egzekucji majątek dłużnika nie rokuje zaspokojenia egzekwowanych należności lub jeżeli wierzyciel wykaże, że na skutek prowadzonej egzekucji nie uzyskał w pełni zaspokojenia swej należności, może on żądać zobowiązania dłużnika do złożenia wykazu majątku z wymienieniem rzeczy i miejsca, gdzie się znajdują, przypadających mu wierzytelności i innych praw majątkowych oraz do złożenia przyrzeczenia według roty: „Świadomy znaczenia mych słów i odpowiedzialności przed prawem zapewniam, że złożony przeze mnie wykaz majątku jest prawdziwy i zupełny”.

Jak konkretnie można doprowadzić do złożenia przez dłużnika takiego wykazu?

Informacji na ten temat – a także na temat innych kroków, które możesz podjąć w razie bezskuteczności egzekucji – oczekuj w swojej skrzynce mailowej. Pod jednym warunkiem, musisz być zapisany/a do biuletynu „Prawa dla Przedsiębiorczych”, do czego Cię serdecznie zapraszam.

zapisz sie do biuletynu Prawa dla Przedsiębiorczych

Pozdrawiam,

AKN

PS. Jeśli nie udało Ci się załapać na dzisiejszy e-mail, zapisz się do biuletynu jak najszybciej i skontaktuj się ze mną, chętnie wyślę tego maila specjalnie do Ciebie.

(Visited 72 times, 1 visits today)
Share

1 Comment

Opublikowany w długi

One Response to Gdy windykacja prowadzi donikąd… Wyjawienie majątku

  1. Szkoda, ze ten przepis jest tak rzadko egzekwowany

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *