Wiosenne porządki: reklamacje

Share

wiosenne porządki reklamacje

Każdemu, nawet bardzo Przedsiębiorczym, zdarza się, że coś im się zepsuje.

W biurach, magazynach, warsztatach – wszędzie korzystamy z urządzeń, których działania sami nie do końca rozumiemy, które musimy u kogoś kupić lub zamówić, które – i piszę to z prawdziwym smutkiem – psują się.

Nie będę narzekać, że teraz to wszystko jest niskiej jakości, a kiedyś to…

Taki jest teraz świat i nie ma sensu skupiać się na tym, że kiedyś było lepiej (oczywiście, że było – byłam młoda, zgrabna i na utrzymaniu rodziców!). Lepiej skupić się na tym, jak w obecnych czasach radzić sobie z przeciwnościami losu w postaci zepsutej drukarki czy wiertarki.

I tutaj przejdę do dzisiejszego zadania w ramach „Wiosennych porządków”:

1. Zrób przegląd sprzętów, narzędzi i maszyn w Twojej firmie.

2. Jeśli coś nie działa, sprawdź, kiedy zostało kupione i czy jest jeszcze na gwarancji, czy nie wygasła jeszcze rękojmia. Mój artykuł o reklamacjach może się okazać pomocny, dlatego odśwież go sobie.

3. Jeśli wciąż możesz skorzystać z tych uprawnień, wyślij do sprzedawcy/producenta LIST POLECONY (!!!!) i zachowaj potwierdzenie nadania. Nie maila, nie sms’a, nie dzwoń – wyślij list polecony (pamiętasz – koperta, znaczek, itd.).

Pozdrawiam i życzę udanych porządków,

AKN

 

Obraz: http://www.flickr.com/photos/71619455@N00/3775236241

(Visited 52 times, 1 visits today)
Share

2 komentarze

Opublikowany w Wiosenne porządki w firmie

2 Responses to Wiosenne porządki: reklamacje

 1. Jeżeli gwarant odmawia wymiany lub naprawy uszkodzonego towaru, to gdzie można zgłosić się po pomoc? Czy UOKiK albo FK mogą pomóc czy jedyną drogą jest sprawa sądowa?

  • AKN

   Witam Panie Pawle,
   W pierwszej kolejności radziłabym udać się do powiatowego rzecznika konsumentów. Doświadczenie uczy też, że zgrabne wezwanie z kancelarii, podpisane przez adwokata, też może zdziałać cuda :)
   Pozdrawiam,
   AKN

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *