You are currently viewing Jak się zabezpieczyć… w umowie?

Jak się zabezpieczyć… w umowie?

Jak się zabezpieczyć podpisując umowę?

Oczywiście to nie lekcja przysposobienia do życia w rodzinie!

To będzie kilka słów o możliwości zastosowania różnego rodzaju instytucji prawnych mających na celu zapewnienie, że zobowiązania stron umowy zostaną wykonane zgodnie z jej postanowieniami.

O tym właśnie będzie mój nowy cykl!

Od razu chciałabym wyjaśnić jednak pewną kwestię. Cykl ten – podobnie zresztą jak cały blog – skierowany jest do małych przedsiębiorców – taka też będzie skala przedstawionych zabezpieczeń. Nie będą nas zatem interesowały narzędzia właściwe raczej dla milionowych transakcji międzynarodowych, bo zapewne większość Przedsiębiorczych Czytelników nie będzie miała nigdy z takimi do czynienia.

Będzie za to o instrumentach powszechnych i przydatnych, których stosowanie jest dość proste i tanie.

A już dziś zapraszam do przypomnienia sobie mojego wideo na temat kary umownej, która – choć z zasady służy raczej naprawieniu szkody powstałej wskutek niewykonania zobowiązania – może też być dobrym narzędziem zapewniającym wykonanie umowy.

Cały wpis na temat kary umownej można przeczytać tutaj.

Pozdrawiam,

A.

Ten post ma jeden komentarz

  1. Sandra

    Jestem właścicielką małego przedsiębiorstwa i powiem szczerze, że bardzo ucieszyłam się gdy przeczytałam kilka Twoich wpisów, ponieważ wyjaśniły mi niektóre niepokojące mnie sprawy. Na pewno będę tu często zaglądać. A nowy cykl zapowiada się ciekawie i przydanie :).

Dodaj komentarz