You are currently viewing Umówmy się! Kara umowna

Umówmy się! Kara umowna

Ostatnio pisałam o obowiązkach osoby, która poniosła szkodę wskutek tego, że jej kontrahent (sprzedawca, dostawca, podwykonawca, itd) nie wywiązał się z umowy – nie wykonał jej w terminie, wykonał ją źle lub  nie wykonał jej w ogóle. Taka osoba – wbrew temu, co mogłoby się wydawać – ma dość trudne zadanie. Musi bowiem wykazać i UDOWODNIĆ wszystkie okoliczności sprawy, co bywa skomplikowane.

Dlatego jeszcze przed zawarciem umowy warto zastanowić się, co Ci grozi, gdy druga strona okaże się nierzetelna. Czy stracimy pieniądze, dobre imię, sprzęt, kontakty, dane, czas, nerwy? Jeśli już to wszystko przemyślisz, możesz się zabezpieczyć już przy formułowaniu i podpisywaniu umowy.

Jeśli chcesz wiedzieć, co mam na myśli, obejrzyj proszę ten kilkuminutowy filmik, na którym mówię właśnie o tym, jak sobie ułatwić dochodzenie odszkodowania, gdy Twój kontrahent się nie spisze.

(Tak, tak, wiem, że nie do końca panuję nad kamerą…)

Ważna uwaga na koniec!

Możliwość zastrzeżenia kary umownej dotyczy tylko tej strony, która zobowiązała się do świadczenia niepieniężnego, czyli ma coś wykonać (uszyć, zaprojektować, zaśpiewać, nauczyć, opracować, wybudować) lub dostarczyć.

Jeśli uważasz, że wideo zawiera interesujące informacje, udostępnij je innym, którzy tej wiedzy mogą potrzebować.

Pozdrawiam,

AKN

 

Ten post ma 3 komentarzy

 1. Mana Game

  Czy istnieje więcej nagrań video?
  Jeśli tak , gdzie można je zobaczyć?

  1. AKN

   Wszystkie wideo można znaleźć na kanale youtube (tutaj: https://www.youtube.com/channel/UCVhSNXDkvwgDoRg4iUlSiiA), ale moim zdaniem lepiej je oglądać na tym blogu, bo stanowią spójną całość z wpisami, w których są umieszczone. Wcześniejsze filmy można znaleźć tu: https://prawodlaprzedsiebiorczych.pl/czy-z-bliskimi-tez-zawierac-umowy-na-pismie-wideo/ i tu: https://prawodlaprzedsiebiorczych.pl/wiosenne-porzadki-jak-obnizyc-koszty-obslugi-prawnej/
   Pozdrawiam,
   AKN

   1. Mana Game

    Dziękuję Serdecznie za informację!

Dodaj komentarz