You are currently viewing Umówmy się! Ile stron musi mieć umowa?

Umówmy się! Ile stron musi mieć umowa?

co musisz wiedzieć o zawieraniu umów?

Pytanie zawarte w tytule nie dotyczy oczywiście kartek, na których umowa zostanie spisana (umowa może składać się z jednego zdania i podpisów, a właściwie to czasem w ogóle nie ma stron, bo jest zawarta elektronicznie).

Chodzi o podmioty (osoby fizyczne lub prawne) zawierające umowę. O to kto z kim.

Odpowiedź na to pytanie brzmi: więcej niż jedną!

A górna granica?

Tutaj sky is the limit.

Umowa może mieć nawet tysiąc stron albo i więcej, jeśli jest taka potrzeba. I każda z tych stron może mieć inne obowiązki i prawa itd. itp.

Oczywiście egzekwowanie takiej umowy to zupełnie inna bajka i dlatego aż taka wielość stron nie jest zbyt popularna, choć oczywiście zdarza się w obrocie gospodarczym, np. spółki (zarówno spółki cywilne, jak i spółki prawa handlowego, czyli na przykład spółka z o.o., gdzie występowanie więcej niż dwóch wspólników to niemal standard).

Niezależnie od tego, ile stron ma umowa, którą zamierzasz zawrzeć, drogi Przedsiębiorczy, sprawdź swoich kontrahentów, a potem dobrze ich opisz na samym początku umowy. Tak jak to napisałam tutaj.

Jeśli będziesz miał jakiekolwiek wątpliwości, skontaktuj się z adwokatem. Taka ostrożność z pewnością się opłaci.

Pozdrawiam,

AKN

PS1. Będzie mi miło, jeśli podzielisz się tym wpisem z innymi Przedsiębiorczymi (możesz to zrobić poniżej).

PS2. A jeśli zapiszesz się do biuletynu informacyjnego „Prawa dla przedsiębiorczych” (okienko po prawej), to będziesz nie tylko Przedsiębiorczy, ale i Poinformowany :)

Dodaj komentarz